Klasické flanelové povlečení bylo v minulosti poměrně oblíbené. Časem jeho popularita ustoupila, ale v dnešní době se po menších úpravách dostává postupně opět na přední příčky oblíbeného materiálu pro povlečení. Moderní flanelové povlečení si zachovalo své přednosti, ale je mnohem odolnější. Zároveň nedochází ani k pouštění barvy nebo tkaniny.

Flanelové povlečení je v první řadě určené pro kvalitní tepelnou izolaci během spánku a to nejen pro zimní měsíce. Často jsou chladnější dny také v jiných ročních obdobích, anebo mají majitelé rodinných domků studené místnosti, které zůstávají chladné i v létě. Ačkoliv vás flanelové povlečení spolehlivě zahřeje, nemůže dojít k tomu, že se přehřejete nebo zpotíte. Flanelové povlečení je totiž zároveň lehké a prodyšné.

Díky širokému výběru různých druhů a stylů flanelového povlečení, není problém sehnat rozměry pro jakoukoliv velikost přikrývky. Dokonce již nechybí také flanelové povlečení pro prodloužené francouzské přikrývky na dvojlůžko. Ani vzhled, vzory nebo barvy nejsou omezením. Sice jsou více běžné klasické vzory a jemnější barvy, ale narazit můžete také na flanelové povlečení s motivy různých postav scenérií. Na výběr je toho tedy opravdu dost.

 

Byt - Dům

 

Flanelové povlečení